Monsieur Café

05Sie
2013

Monsieur Café

⚠ LOKAL ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY

Monsieur_07

Lubimy z Panem Łasuchem jeść śniadania na mieście i nie tracimy żadnej okazji, kiedy zamiast do pracy, można iść do kawiarni na coś pysznego. W jeden z ciepłych, piątkowych poranków trafiliśmy do Monsieur Café z zamiarem zjedzenia lekkiego i pożywnego śniadania. Zajęliśmy miejsca w bardzo przyjemnym ogródku na ulicy Więziennej i zajrzeliśmy do menu. W Monsieur Café jest spory wybór kanapek, zarówno na ciepło, jak i na zimno, można zamówić też burgera, czy zestaw lunchowy z zupą lub sałatką. My oczywiście zaczęliśmy od kawy.

Monsieur_02

Pan Łasuch zdecydował się na Cappuccino (6 PLN), a ja tradycyjnie wybrałam Latte Macchiato (6 PLN). Każda z kaw w Zestawie Monsieur jest tańsza niż kupowana osobno. Do zestawu można wybrać panini, kanapki, tarty, omlet czy croissanty. Nasze kawy były naprawdę dobre i aromatyczne.

Monsieur_03

Monsieur_04

Do zestawu oboje zdecydowaliśmy się na panini. Pan Łasuch wybrał Gorące Panini z szynką wędzoną, mozzarellą, rukolą i sosem (11 PLN) i jest to nasz pewniak w Monsieur, gdyż nie pierwszy raz go już zamówiliśmy. Zapiekana w piecu pszenna bułka, wyrazista szynka, świeża sałata i ser to jest to. Mniam!

Monsieur_05

Ja z kolei zdecydowałam się na Gorące Panini z gorgonzolą, gruszką, rukolą, miodem i sosem (11 PLN) i byłam chyba jeszcze bardziej zadowolona niż Pan Łasuch. Gorgonzola z gruszką to dla mnie duet idealny, a podany w chrupiącej bułce i z miodem, to już mistrzostwo świata.

Monsieur_06

Tym razem, z uwagi na upał, nasze śniadanie było niezbyt obfite, choć menu kusiło innymi apetycznie brzmiącymi daniami. Do Monsieur na pewno jeszcze nie raz wrócimy, bo zwyczajnie lubimy to miejsce i smakuje nam ich kuchnia. Jedynym zgrzytem był zjedzony tam jakiś czas temu burger, ale w karcie Monsieur jest tyle innych przysmaków, że na burgery będziemy chodzić w inne miejsca ;)
Do dyspozycji gości jest kilka stolików wewnątrz lokalu i kilka na ulicy przy kawiarni. Testowaliśmy oba miejsca w czasie naszych wizyt w Monsieur i polecamy każde z nich.

Monsieur_01

Monsieur_08

Tym razem za śniadanie składające się z dwóch pysznych kanapek i dwóch kaw zapłaciliśmy 34 PLN.

Monsieur Café
ul. Więzienna 31, Wrocław
http://www.monsieurcafe.pl/
http://www.facebook.com/CafeMonsieur

Nikt jeszcze nie skomentował, ale możesz być pierwszy.