Café Rozrusznik

13Wrz
2013

Café Rozrusznik

Rozrusznik_01

O Café Rozrusznik jak zwykle dowiedzieliśmy się „na mieście”, gdyż od jakiegoś czasu głośno jest o tym miejscu. W mieście zalanym sieciówkami, kawiarnia, w której właściciele sami sprowadzają i wypalają kawę to prawdziwy skarb. Postanowiliśmy to sprawdzić i w pewne sierpniowe popołudnie wybraliśmy się tam na spacer. Od Rynku na ulicą Cybulskiego, bo tam właśnie mieści się Rozrusznik, idzie się jakieś 10-15 minut. Ta część miasta, mimo niewielkiej odległości od centrum, nie jest zbyt tłumnie odwiedzana przez turystów. Na miejsce dotarliśmy nieźle zgrzani, więc wybór napoju był prosty – kawa mrożona. Razem z Panią Łasuchową zdecydowaliśmy się na taką samą kawę (11 PLN). Napój był przyjemnie chłodny o wyczuwalnym smaku kawowym z dużą ilością pysznej, nie za słodkiej bitej śmietany.

Rozrusznik_02

Dodatkowo Pani Łasuchowa skusiła się na ciasto czekoladowe (6 PLN), które było przepyszne. Bardzo słodkie, bardzo czekoladowe, ale zdecydowanie zbyt szybko znikające z talerza!

Rozrusznik_03

Znajomy, który wybrał się z nami do Rozrusznika, zamówił czarną kawę (7 PLN) – mieszankę boliwijsko – etiopską i jak stwierdził – bardzo smaczną. Później żałował, że nie zapytał o możliwość zakupu kawy w ziarnach do domu.

Rozrusznik_04

Jednak nie tylko pyszna kawa i ciasta decydują o tym, że chce się wrócić do Café Rozrusznik. Przede wszystkim niezobowiązująca, przyjemna atmosfera panująca w tej kawiarni, przytulny, swojski wystrój i naprawdę sympatyczna obsługa sprawiają, że lokal cieszy się wielkim zainteresowaniem wrocławian, ale także obcokrajowców. Nawet w czasie naszej niezbyt długiej wizyty wpadło tam kilku włochów na kawę. Skąd się dowiedzieli o niskobudżetowym Rozruszniku, nie wydającym pieniędzy na reklamę, znajdującym się poza turystycznym centrum miasta? Prawdopodobnie został im polecony przez znajomych lub tak jak my usłyszeli o nim „na mieście”.

Rozrusznik_05

Rozrusznik_07

Ceny w Café Rozrusznik są bardzo przystępne, za trzy kawy i ciasto zapłaciliśmy 35 PLN. Jeśli macie dość sieciówek i lubicie dobrą kawę, to wpadajcie do Rozrusznika, może się tam spotkamy :)

Café Rozrusznik
ul. Cybulskiego 15, Wrocław
http://www.facebook.com/caferozrusznik

3 komentarze

 • Kurka

  Nareszcie miejsce na karcie Wrocławia, którego do tej pory nie znałam!
  Jednak i tak świetny pomysł i ciekawa stronka:)
  Czekam z niecierpliwością na więcej i życzę powodzenia w dalszych (godnych polecenia) odkryciach!

 • asizna

  Dziękuję za tą rekomendację. Przyznaję, że kawa w Cafe Rozrusznik jest naprawdę smaczna:) A serniczek? pyszności … niam:)

 • Na pewno odwiedzę podczas kolejnej wizyty we Wrocławiu :)