Cocofli

coco_01

Cocofli otwiera na naszym blogu cykl kawiarniany. Ten dość mały, ale klimatyczny lokal wybraliśmy niedawno na kawę i szybki lunch w środku tygodnia i jesteśmy absolutnie zachwyceni. To nie był nasz pierwszy raz w tym miejscu, bywaliśmy tam już wcześniej, jednak nigdy w środku dnia i raczej skupialiśmy się na napojach. Tym razem trochę nam burczało w brzuchach, jednak nie na tyle, żeby od razu wybierać się gdzieś na obiad, szybka przekąska wydawała się idealna.
Cocofli znajduje się na ulicy Włodkowica i nie jest to zwykła kawiarnia. Oprócz kawy, wina, ciast i przekąsek, spragnieni literatury mogą zakupić tu także książki. Założycielami lokalu są właściciele Wydawnictwa Format i oprócz propagowania dobrego jedzenia i wina, propagują też szeroko pojętą kulturę i sztukę. W Cocofli odbywają się koncerty, rozmaite spotkania i wydarzenia artystyczne. Wszystko to buduje świetna atmosferę lokalu we wnętrzu nieprzesadzonym i modnie urządzonym.

coco_03

Przejdźmy jednak do jedzenia. Karta w Cocofli nie zawiera wielu pozycji, ale jest absolutnie śliczna i bez problemu znaleźliśmy w niej coś dla siebie.

coco_05

Polecona nam przez obsługę latte na podwójnym espresso (10 PLN) była wyśmienita.

coco_06

Zamówiliśmy też quiche z maślanym porem i gorgonzolą (10 PLN), obłędna w smaku, rozpływającą się w ustach.

coco_07

Do tego ciasto czekoladowe z suszonymi śliwkami i rodzynkami (10 PLN), odpowiednio słodkie i naprawdę pyszne.

coco_08

W Cocofli wydaliśmy 40 PLN. Spędziliśmy tam bardzo miło czas, w tle leciała przyjemna francuska muzyka. Na pewno nie raz jeszcze tam wrócimy.

Cocofli
ul. Włodkowica 9, Wrocław
http://www.cocofli.pl/
http://www.facebook.com/Cocofli

4 komentarze

 • Kamil

  Lubię wasze wpisy, ale ten efekt zamglonych zdjęć od jakiegoś czasu to kiepska sprawa.

 • Artorius

  A jak z temperaturą Cafe Latte ? Ciepła czy gorąca ?

 • Marzena

  jak to robicie, że na Waszych zdjęciach nigdy nie ma ludzi?

 • PannaNieDoWydania

  Uwielbiam Cocofli :) Moja ukochana kawiarenka we Wroclawiu :)